Деколь

Деколь

Деколь-технологія нанесення зображення на керамічні або скляні вироби. Зображення, деколь, «перекладна картинка», переноситься на кераміку з паперової основи, а потім фіксується високотемпературним випалом. На паперову основу зображення наноситься способами шовкографії на спеціальному гумованому папері на основі желатинової із застосуванням спеціальних фарб і лаку. Надалі зображення розмочують у воді і переносять на виріб, стежачи, щоб не залишилося бульбашок, з наступним випалом високотемпературним в печі для закріплення картинки. В результаті випалу лак вигоряє і відбувається впікання фарби поверхневий шар виробу.

Технологія деколірування є однією з найбільш популярних технологій нанесення зображення на вироби з кераміки, скла, фарфору, а сам друк деколі – це складний, трудомісткий процес із складною системою переддрукарської підготовки.

Деколь відрізняється від інших способів особливою стійкістю (можлива обробка посудомийної машини) до стирання і дозволяє наносити зображення по всій поверхні виробу.

Переваги даної технології:
- Друк на будь-якій поверхні посуду: на ручці чашки, всередині склянки, або на дні;
- Довговічний друк: т.к. деколь обпалюється у печі – нанесення стає з посудом одним цілим;
- Співвідношення ціна якість.

Серед недоліків можна виділити:
- Не можна надрукувати повнокольорові (растрові) зображення, тільки за кольорами (до 5 кольорів, векторні зображення);
- Неможливо зробити оперативний друк: деколь має висохнути на виробі, потім виріб планомірно розігріватися, далі обпалюється і охолоджується;
- Висока вартість друку малих тиражів (нижче за 20 шт).

keyboard_arrow_up