Сублімаційний друк

Сублімаційний друк
Сублімаційний друк - спосіб фарбування світлих синтетичних тканинних матеріалів: поліефірних, поліамідних, ацетатних. Дозволяє отримати яскраві кольори, стійкі до довкілля. Друк на тканині методом сублімації - це практично вічне зображення.
Принцип такий: сублімаційний папір поміщається в однойменний принтер, після чого проводиться друк чорнилом сублімації. Сам відбиток є дзеркальним відображенням майбутнього зображення або тексту. Після цього малюнок із паперу через каландр (прес) перекладається на тканину. Виходить ефект профарбованих ниток. Під дією високої температури чорнило переходить із твердого стану в газоподібний, тим самим глибоко проникаючи в структуру носія та надійно фіксуючи відбиток.

Сублімаційний друк на тканині використовують у тому випадку, якщо потрібно дуже зносостійкий та якісний виріб, стійкий до будь-яких впливів (скручування, прання, агресивне хімічне середовище тощо).

Сублімаційний друк ідеально підходить для виготовлення вуличних прапорів, прапорців та іншого текстилю (футболки, бандани, стрічки, хустки та ін.). Але є й нюанси даної технології, вона застосовується лише на синтетичних тканинах із вмістом поліестеру від 50 до 100 %. Натуральний текстиль вимагає попередньої обробки праймером. Існує спеціалізована тканина для друку сублімації, яку можна носити голе тіло. Це «сендвіч»: із внутрішньої сторони — бавовна, а із зовнішньої — синтетика, що підходить для сублімації.

Але тканина, звичайно ж, не єдиний матеріал, на який можна наносити сублімацію. Даним методом ми також друкуємо на чашках. Заготівлю обертають у папір з надрукованим дзеркальним зображенням і поміщають у спеціальний термопрес, де посуд обжимається по колу. На металі найчастіше цією технологією друкуємо дипломи, сертифікати, таблички, металеві візитки, шильди.

. Можна виділити такі переваги сублімаційного друку:
-    Фотографічна якість друку зображення;
-    Надруковане зображення розташовується «всередині» поверхні, тому його важко пошкодити. Воно стійке також до вигоряння;
-    Виготовлення продукції при тиражі від 1 штуки, що практично не дорожчає вартості;
-    Повнокольоровий друк  на будь-якій матері але: тканина, метал, кераміка, пластик.

Але так само є й недоліки:
-    Текстиль повинен на 50 і більше відсотків складатися із синтетики;
-    Висока вартість витратних матеріалів
-    Багато етапів при виробництві: друк на папері, підготовка заготовки, друк у термопресі, охолодження, видалення з виробу термоскотча з папером. Через це висока вартість за великих тиражів.

keyboard_arrow_up